niedziela, 29 maja 2011

Weekendowa gazetka nr 6

Scrapbooking to świat kobiet, nie da się ukryć.
A co z facetami?
Dziś mamy dla Was krótki wywiad z jednym z nielicznych mężczyzn zajmujących się scrapbookingiem w Polsce - Dawidem, znanym jako Tengel27.
Tutaj znajdziecie blog Dawida.


1. Dawid, proszę, napisz kilka słów o sobie.

Pisanie o sobie zawsze było dla mnie najtrudniejsze ;) Podstawowe informacje: mam na imię Dawid i 31 lat. Mieszkam w małej wiosce w województwie zachodniopomorskim. Jeśli chodzi o charakter, to można mnie określić chyba hasłem „cicha woda”;)

Na co dzień pracuję i jednocześnie szukam pracy. ;) Czas wolny poświęcam rękodziełu, książkom, roślinom, jestem też graczem komputerowym.


2. Dlaczego scrapbooking? Jak długo sie nim zajmujesz?

Dlaczego scrapbooking? Sam nie wiem. Gdy zaczynałem istnieć w świecie wirtualnym znałem tylko haft krzyżykowy i szydełko. Później pojawiły się i zaczęły mnie wciągać inne techniki. Gdy niecały rok temu (wrzesień 2010) zacząłem tworzyć pierwsze prace w technice scrapbookingu, okazało się, że czuję się w tym całkiem dobrze. Obecnie wciąż jeszcze się uczę, ale jedno wiem na pewno – scrapbooking to technika, która wciągnęła mnie na dobre ;)


3. Czy wiążesz przyszłość ze scrapbookingiem? Chciałbyś być drugim Timem H czy raczej chcesz tworzyć dla siebie i najbliższych? ;)))

Scrapbooking i przyszłość… hmmm… nie ukrywam, że chciałbym. Być kimś takim jak Tim Holtz – byłoby super. Jednak na chwilę obecną moja twórczość trafia do bliskich i przyjaciół. Na pewno będę się starał rozwijać, a co z tego wyjdzie – czas pokaże ;)


4. Jak się czujesz w babskim gronie? Nie da sie ukryć że świat scrapbookingu to kobiety.

W babskim gronie zawsze czułem się dobrze i zawsze dość szybko się odnajdywałem. Jak zauważyłyście - scrapbooking to domena kobiet i to od nich najwięcej się uczę i czerpię najwięcej inspiracji.


5. Co lubisz najbardziej tworzyć? Czy masz ulubiony styl?

Najczęściej powstają u mnie kartki. Jeśli chodzi o styl – to, co robię, powstaje pod wpływem impulsu i rzadko myślę o stylu. Dopiero podczas tworzenia okazuje się, że praca wyszła mi w takim czy innym stylu. Nie ukrywam jednak, że bardzo lubię klimaty retro. Podziwiam też prace grunge’owe Finnabair. Mam nadzieję kiedyś zmierzyć się z tym stylem.


6. Trzy prace które chciałbyś nam pokazać.

Dawidzie, bardzo dziękujemy że zechciałeś opowiedzieć nam o sobie!

p.s. fanki Dawida proszone są o kierowanie się bezpośrednio na blog i mail Dawida ;)))

Miłego dnia!!!

4 komentarze:

 1. Blog Dawida był jednym z pierwszych które podglądam w przelocie .Jego prace są ŚWIETNE :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale szkoda że nie ma linku na jego blog -albo może nie zauważyłam !! szczególnie ostatnia kartka mi się podoba !!! fajnie że faceci też to lubią :-)))ale czy przyznaje się do tego kolegom ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwsze to dziękuję dziewczynom za zaproszenie mnie na Diabelski Młyn - jest mi naprawdę sympatycznie :)
  Po drugie - link jest i to na początku :) No i moi znajomi wiedzą co robię :)
  Pozdrowienia dla wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 4. I my dziękujemy Tobie, że zechciałeś u nas gościć. Twoje prace są fantastyczne :)

  OdpowiedzUsuń