środa, 1 lipca 2015

Dyktando kartkowe Justt

Hello!
Dziś środa, więc czas na diabelskie inspiracje :) Ale zanim zaczniemy, mamy ogłoszenie.

Zmieniła nam się kadra! 
Niestety współpracę z nami zakończyły Żyrafka, Szydełkiem w Oko i Nieoceniampookładce. Dziękujemy kochane za Wasz czas i inspiracje! Brawa dla Nich! :D

A na scenę wchodzą nowe twarze - Maguda, Nats i Smile_art! *oklaski* Już nie możemy doczekać się, żeby zobaczyć jak nas będą inspirowały w kolejnych miesiącach :) Więcej o dziewczynach przeczytacie tutaj.
A więc nasz zespół wyląda teraz tak (sukienki jak zawsze uszyte przez naszą wieloletnią cudowną krawcową Klaudię!):


A teraz do rzeczy: DYKTANDO!
Kartka - 10,5x15cm robiona w pionie. 

Na papier bazowy o wielkości 10,5x15cm przyklejamy (ja podkleiłam kostkami) kawałek papieru o wielkości około 9x14cm. Przyklejamy go w odległości około 5mm od lewej krawędzi, bo po prawej stronie ma jeszcze zmieścić się mały pasek przyklejony pod tym papierem o wysokości ok. 10cm, który znajduje się około 5mm od papieru bazowego. Na ten papier 9x14cm naklejamy kolejny pasek papieru lub taśmy, koronki, cokolwiek co jest paskiem w odległości około 2cm od lewej krawędzi tego papieru. Teraz już po środku, ale bardziej przy dole naklejamy prostokąt 7x10cm - pionowo. na to naklejamy kolejny pasek - tym razem już w poziomie, tak, by wystawał trochę za papier, który naklejałyśmy na bazę. ja zakończyłam go z obu stron w kształcie chorągiewki. następnie na to naklejamy kolejny papier, prostokąt, mniejszy o około 5mm z każdej strony od tego poprzedniego prostokąta i dochodzimy do momentu, gdzie naklejamy centralną część kartki - die cut/kompozycja kwiatowa/ tekturka/ stempel - Wasz wybór. Ozdabiamy go po przeciwnych rogach enamel dotsami/perełkami/kryształkami. Napis dodajemy lub nie - gdzie nam będzie najbardziej pasował

Kartek na to wyzwanie nie publikujcie do czasu ogłoszenia wyników, tylko wysyłajcie na adres:


Odebranie każdej pracy zostanie potwierdzone mailowo.

Macie czas do 14 lipca!
Wasze prace i wyniki przedstawimy w niedzielę 19 lipca.


Miłej zabawy!

8 komentarzy:

 1. piękne sukienki :) gratulacje dziewczyny! niech wena twórcza Was nie opuszcza!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana Krawcowo! Nie masz pojęcia jak się cieszę za KRÓLIKA na sukience!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem jednego:
  "...dochodzimy do momentu, gdzie naklejamy centralną część kartki - die cut/kompozycja kwiatowa/ tekturka/ stempel - Wasz wybór. Ozdabiamy go po przeciwnych rogach enamel dotsami/perełkami/kryształkami..."
  Ja można "ozdobić go" dotsami jeśli to będą stemple, tekturka czy np kwiaty?
  Co znaczy te "go"?
  Zacznę dziś kartkę, ale skończę dopiero po Waszej odpowiedzi. Z góry dziękuję. Mam nadzieję, że termin jest do jutra, ale do 24, tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzena - dosłownie tego 'go' ;) czyli tekturki/kwiatów/odbitki stempla nie ozdabiamy, czyli nie przyklejamy na tekturkę/kwiaty/odbitkę tych dotsów, tylko obok :) jeśli mamy coś prostokątnego/kwadratowego, to ozdabiamy dookoła tego kwadratu/prostokąta, po przeciwnych jego rogach. Jeśli nie jest to kwadrat/prostokąt, to na oko, po przeciwnych stronach, obok tychże centralnych elementów. Czy teraz jest już jaśniej? :) tak, do północy :)

   Usuń
  2. Wydaje się jaśniej, ale ostatecznie okaże się, gdy sami ocenicie moją kartkę. Swoją drogą to niezła frajda robić coś takiego pod dyktando gdzie nie ma się pojęcia jak oryginał wygląda. Zobaczymy co wyjdzie z tych naszych prac :)

   Usuń
  3. jeśli pojawią się jakieś problemy lub nie będziesz pewna - pisz na meila, postaram się zobrazować! Też nie mogę się doczekać pokazania wszystkich! Pozdrawiam :)

   Usuń
  4. Marzena K. - ile ja się nagłowiłam nad tym dyktandem! Dla mnie to jedno z większych wyzwań tutaj :D Ale ostatecznie frajda duża, gdy już zrobisz. Powodzenia!
   Nie mogę się też doczekać, by zobaczyć te wszystkie prace!

   Usuń
  5. Wysłana, zobaczymy co z tego będzie, poza tym sama nie moge doczekać się innych prac.Świetna zabwa, naprawdę :)

   Usuń